ЕРА ПАРФЕМ ЗА МАЖИ

ЕРА ПАРФЕМ ЗА МАЖИ

Долготраен мирис кој ги активира сетилата и станува дел од вашата личност.

Свежо, Интензивно, Моќно

Парфемот ЕРА за мажи е елегантен, софистициран и интензивен мирис за успешен, модерен и самоуверен маж. Ве изненадува уште во првиот момент со својата исклучително чиста и светла природа, но во исто време со моќен и хармоничен интензитет. Парфемот ЕРА за мажи е повеќе од Ваш мирис, тој станува дел од Вашата личност, ви дава доверба и истрајност за да ги постигнете своите цели. 

Парфемот се отвора со богата хармонија на ледените ноти од сицилијанското цитрусно овошје, лимон, зелена мандарина и бергамот, и веднаш под влијание на топлата, дрвена, слатка миризба и огнената комбинација на тобакото, кедар и егзотично гуајак дрво. Резултатот е неверојатен коктел од машка сензуалност и интензивен допир на возбуда. Средните ноти од богатата лаванда кои даваат чиста, свежа нота до маслиновиот цвет и медитеранскиот анасон, кои создаваат необично чувство на смиреност и слобода. Аромите од пачули од тропска Азија даваат волшебно богат интензитет и длабочина. Мирисот на ванила на крајот предизвикува носталгично чувство на траење.

Топ ноти: лимон, зелена мандарина, бергамот
Средни ноти:
лаванда, маслинка, анасон
Основни ноти:
кедар, пачули, ванила, тутун, гуајак дрво